Americko-európska prestrelka

Autor: Ján Rubis | 9.2.2014 o 17:50 | (upravené 9.2.2014 o 23:23) Karma článku: 9,26 | Prečítané:  253x

Hanlivý výraz voči Európskej únii od Victorii Nulandovej v súkromnom rozhovore s diplomatom na ukrajine Geoffreym Pyattom,  verzus nahrávka kde Helga Schmidová, námestníčka Catherine Ashtonovej odkazuje: "Je veľmi otravné, že Američania chodia okolo a kritizujú EÚ, že sme príliš slabí."

Začína sa riešiť táto nezmyselná prestrelka narozdiel od vážneho konfliktu na Ukrajine! Ako v riešení pokračuje Európsky parlament? Vo štvrtok prijal Európsky parlament vyhlásenie, v ktorom žiada sankcie pre ukrajinských politikov zodpovedných za násilnosti. Žiaľ len vyhlásenie.

Na druhej strane Nuladová vidí nečinnosť únie a chce, aby problém prevzali do rúk Američania spolu s OSN. Tento model spolupráce načrtla taktiež v súkromnom telefonáte s Geoffreym Pyattom. „Bolo by skvelé dať to dohromady a mať k tomu pomoc OSN, fuck the EU,“ povedala Nuladová na nahrávke z 25. januára.

Práve na kritiku USA sa sťažuje Schmidová únijnému ambasádorovi na Ukrajine JanoviTombinskému, kde sa vyjadruje tak, že ju viac hnevá, ako Únia po kritike Američanov vyzerá, než to, čo robí, či skôr nerobí pri riešení osudu krajiny, s ktorou Únia hraničí

 

V článku na SME.sk pani Miriam Zsilleová, ponúkla čitateľovi zaujímavý názor. Rieši otázku: Kto a prečo zverejnil nahrávky odpočúvaných telefonátov? Podľa nej veľa veci naznačuje že by to mali byť práve ruské tajné služby a ukrajinskí tajní prezidenta Janukovyča. Už teraz sa hovorí o kríze vzťahov medzi Američanmi a Európskou úniou. Poštvať proti sebe dvoch spojencov EU a Ameriku v prospech Ruska, ktorý o Ukrajinu bojuje zákerne, by bol dobrý plán. Presne ako praktiky počas studenej vojny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?