Vplyv médií na mladého človeka

Autor: Ján Rubis | 13.8.2013 o 11:25 | (upravené 13.8.2013 o 21:17) Karma článku: 6,71 | Prečítané:  1515x

Na mladého človeka agresívne pôsobí mediálne prostredie. Mladí nesledujú správy, nečítajú noviny, ale sledujú podradné reality show, v ktorých vidia násilie, sexuálne obťažovanie, hrubosť..

Malé dieťa sa od malička prostredníctvom rodičov a školského prostredia učí, ako sa správať medzi ľuďmi. Učebnice etiky a morálky nám predkladajú definíciu, že morálka je súbor noriem, pravidiel a zákonitostí, ktoré sa v spoločnosti dodržiavajú. V prípade že niečo v spoločnosti nefunguje, okamžite sa to odrazí na morálnom správaní jednotlivcov a môžeme hovoriť o sociálnych problémoch.

Nie je tažké tieto problémy pomenovať, je to alkoholizmus, drogová závislosť, rasizmus, xenofóbia a iné. Tieto javy signalizujú vážne spoločenské problémy!

Tieto problémy majú rôzny pôvod, niektoré začínajú už v rodine, iné naberajú na obrátkach v školskom prostredí, iné na „ulici“. Rodičia potrebujú uživiť rodinu, kvôli tomu často krát pracujú do noci a nemajú dostatok času, a tak ostáva mladý človek odkázaný na svojich kamošov. Ďalším zlým výchovným prostriedkom sú média.

Na mladého človeka agresívne pôsobí aj mediálne prostredie. Mladí nesledujú správy, nečítajú noviny, ale sledujú podradné reality show, v ktorých vidia násilie, sexuálne obťažovanie, hrubosť..

Televízia Joj nám takmer každý večer predkladá show Slnce, seno, slanina... predtým to bola show Farmár hľadá ženu, či môžeme spomenúť Mama ožeň ma.. Tieto podradné programy, kde sa ľudia sami zhadzujú, televízia si z týchto ľudí robí výsmech a my to tolerujeme! NEMYSLITEĽNÉ!!  Málokto sa vie brániť proti tomuto pôsobeniu, pretože ľudia hľadajú únik a rozptýlenie.

 

Prestávame sledovať rôzne vedomostné súťaže, strácame všeobecný prehľad o tom čo sa deje vo svete a okolo nás, no radšej budeme podporovať show, z ktorej má vyrastať nová generácia. Potom sa nečudujme, keď sa mladí nezdravia na ulici, nepodržia dvere.. Obraz slušných ľudí sa vytráca z obrazovky a má to vážne následky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?